Fotowoltaika tczew
Fotowoltaika tczew

Fotowoltaika staje się z roku na rok coraz bardziej popularna, co przekłada się także z rosnącymi rachunkami za prąd z tradycyjnych źródeł. Znana jest nam obecnie tendencja do podążania za ekologicznymi źródłami energii odnawialnej. Wytworzona energia słoneczna jest całkowicie darmowa oraz nieskończona. Inwestowanie więc w ten rodzaj szybko nam się zwraca nawet kilkakrotnie.

Fotowoltaika Tczew

Instalacja fotowoltaiczna to świetne rozwiązanie, które pomoże nam pozyskać darmowe źródło prądu wytworzone z promieni słonecznych UV oraz zasili w ten sposób nasze gospodarstwo domowe. Fotowoltaika Tczew składa się więc z połączonych ze sobą ogniw ułożonych w szeregowe moduły. Ogniwa fotowoltaiczne to elementy,. dzięki którym produkuje się energię elektryczną. Każde z ogniw składa się z dwóch płytek krzemowych -dodatnich i ujemnych- pomiędzy którymi jest pole elektryczne. Podające na nie słońce zostaje więc przez nie wchłonięte. Wprowadzają one elektrony w ruch w wyniku czego powstają tak zwane dziury elektronowe, czyli nośniki ładunku elektrycznego. Wprawione w ruch elektrony pomiędzy warstwami krzemowymi wywołują więc napięcie elektryczne.

W ten sposób w instalacji fotowoltaicznej wytworzony został więc prąd stały. Kluczowym w tym wypadku urządzeniem jest falownik, który uzyskany prąd przemieni w zmienny, czyli ten z którego korzystamy w gospodarstwach domowych. Produkowana energia za pomocą paneli słonecznych Tczew nie jest więc zależna od ilości słońca i pracuje ona również w dni zachmurzone czy zimą. 

Panele słoneczne Tczew

Na obecnym rynku obecne są różnego rodzaju panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika Tczew to najczęściej :

  • Panele monokrystaliczne- których wydajność to przedział od 17% do 22%. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że produkowane są z pojedynczych kryształów krzemu. Dobrze sprawdzają się przy małych powierzchniach o dobrym nasłonecznieniu. To zdecydowanie drogie ale i wydajniejsze rozwiązanie.
  • Panele polikrystaliczne- to rodzaj paneli wielokryształowych krzemowych, ma on błękitny kolor a  ich wydajność to przedział od 14% do 16%. W tym przypadku konieczna jest większa powierzchnia instalacyjna niż w pierwszym przypadku, ze względu na zmniejszoną wydajność.

Tczew wybiera ekologiczne rozwiązania więc wybiera fotowoltaikęInstalacja fotowoltaiczna Tczew i okolice to coraz popularniejszy wybór, który pozwala na skuteczne uwolnienie się od coraz wyższych cen prądu. Słońce to jedno z najczęściej wybieranych odnawialnych źródeł energii oraz ekologiczny sposób na własny prąd. 

Instalacje fotowoltaiczne Tczew - z czego są zbudowane

Głównym z elementów konstrukcji fotowoltaiki Tczew są właśnie panele fotowoltaiczne. Z ich udziałem przetwarza się właśnie energię słoneczną w energię elektryczną. Panele to zamontowane są n a dachu budynku, na profilach, które są przykręcone do krokwi dachowych. Gdy są one zbyt słabe, można umiejscowić je z powodzeniem na gruntach z użyciem specjalnej konstrukcji. Możliwy jest również montaż na dachu płaskim z wykorzystaniem “ekierek”, które pomagają na montaż instalacji pod dobrym kątem.