Pompy ciepła Sopot tylko z Sun Home, zajmujemy się sprzedażą i montażem pomp ciepła. Ponad 10 lat doświadczenia w branży. Zapraszamy do kontaktu.

Rośnie liczna Polaków, którzy myślą o zainwestowaniu w odnawialne źródła energii w swoim domu lub firmie. Różnice w kosztach ogrzewania pompami ciepła a innymi metodami znacząco pogłębiły się na przełomie 2021 i 2022 roku i nic nie wskazuje na to, by ta przepaść miała się zmniejszać. Ekologiczne metody ogrzewania domostw już dawno wyprzedziły swoją konkurencję pod względem wydajności i niskich rachunków za prąd - teraz ten trend będzie się prawdopodobnie już tylko pogłębiał. Jeśli też zaczynasz dostrzegać, że w kontekście cen węgla, gazu i prądu możemy powiedzieć "tanio już było", to zapoznaj się z naszą ofertą - dowiesz się z niej, dlaczego pompy ciepła to obecnie najlepszy sposób na ogrzewanie domów jednorodzinnych, a także większych budynków, niezależnie od tego, czy są przed czy po termomodernizacji.

Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży i instalacji efektywnych pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Nasze doświadczenie w tym zakresie sięga już ponad 10 lat - w tym czasie zdążyliśmy kompleksowo wyposażyć ponad 5500 obiektów w energooszczędne i ekologiczne systemy ogrzewania. Nasza firma ma siedzibę w Pruszczu Gdańskim, ale jej zasięg jest ogólnopolski.

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu do pompy ciepła w Sopocie. 

Zapytaj o wycenę

tel. 662 961 644 | biuro@sunhome.com.pl

Jeśli interesuje Cię instalacja pompy ciepła w nieruchomości, której lokalizacja to Sopot, oto dlaczego polecamy Ci nasze usługi:

  • w ofercie posiadamy systemy grzewcze czołowych światowych producentów, jak LG i Nibe
  • zatrudniamy zespół wykwalifikowanych ekspertów, którzy doradzą Ci najlepsze rozwiązanie do Twoich indywidualnych potrzeb
  • prócz pomp ciepła oferujemy również panele fotowoltaiczne, dzięki czemu nasza usługa jest holistyczna i pozwala Ci się uniezależnić od niestabilnych cen energii na krajowym rynku
  • oferujemy profesjonalny montaż naszych urządzeń, a także opiekę posprzedażową

Dotacje i ulgi podatkowe na pompy ciepła

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w pompy ciepła ze względu na ich ekologiczne i energooszczędne właściwości. Warto wiedzieć, że istnieją różne formy wsparcia finansowego dla osób, które planują montaż takiego urządzenia. Dotacje oraz ulgi podatkowe na pompy ciepła pozwalają na częściowe pokrycie kosztów zakupu i instalacji, co sprawia, że inwestycja staje się bardziej opłacalna.

Wśród dostępnych programów wsparcia znajdują się zarówno dotacje krajowe, jak i unijne. Przykładem takiego wsparcia może być program dofinansowania dla osób prywatnych oraz dla przedsiębiorców, którzy chcą zainstalować pompę ciepła w swoim domu czy firmie. Aby skorzystać z tego rodzaju pomocy finansowej, należy zgłosić się do odpowiedniej instytucji i przedstawić dokumentację potwierdzającą planowaną inwestycję.

https://www.sunhome.com.pl/wp-content/uploads/2022/04/ogrzewanie-pompa-ciepla-zukowo-540x350.jpg
https://www.sunhome.com.pl/wp-content/uploads/2022/04/pompa-ciepla-zukowo-540x350.jpg

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie domu lub firmy za pomocą pompy ciepła? Jest to uniwersalne i bardzo wydajne rozwiązanie, które w dodatku umożliwia nie tylko zapewnienie komfortu termicznego zimą (w postaci ogrzewania), ale również latem, gdy pompa ciepła spełnia funkcję klimatyzatora. Ale to nie wszystko. Przy pomocy nowoczesnej pompy ciepła możesz też dostarczyć sobie ciepłą wodę użytkową. A to wszystko przy bardzo dużych oszczędnościach względem konkurencyjnych metod. Szacuje się, że pompa ciepła jest ok. 50% bardziej ekonomiczna w porównaniu do kotła gazowego. W przypadku mniej wydajnych systemów grzewczych różnica w kosztach może wynosić nawet 75% na korzyść pompy ciepła! W praktyce oznacza to perspektywę bardzo dużych oszczędności, sięgających nawet kilku tysięcy złotych rocznie w przypadku domu jednorodzinnego. Łatwo więc oszacować, w jak szybkim czasie pompa ciepła zacznie zarabiać na siebie, dzięki czemu zapomnisz o kosztach początkowych związanych z jej zakupem.

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Inwestowanie w pompę ciepła może być niezwykle opłacalne i wydajne dla ogrzewania domu lub biura. Pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza na zewnątrz, a następnie wykorzystują je do chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń, co czyni je idealnym wyborem dla klimatu, który dostaje zarówno gorące lata, jak i zimne zimy. Mogą one trwać do 20 lat przy minimalnej konserwacji, a gdy weźmiemy pod uwagę ich wydajność energetyczną - mogą zużywać do 60% mniej niż konwencjonalne systemy - w końcu kosztują znacznie mniej w dłuższej perspektywie. Plus, są one zaprojektowane, aby zminimalizować zanieczyszczenia poprzez ich niskiej emisji, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjny wybór środowiska. W sumie, pompa ciepła jest inteligentną inwestycją dla każdego właściciela domu, który szuka oszczędności na kosztach energii i niezawodności operacyjnej w czasie.

Poznaj oferowane przez nas pompy ciepła

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości systemy grzewcze dwóch liderów tej branży: LG i Nibe. Obie marki produkują pompy ciepła charakteryzujące się bardzo dużą wydajnością, cichą pracą i ogromnymi możliwościami zarządzania temperaturą w ogrzewanych pomieszczeniach, nawet na odległość.

Pompy ciepła LG

Rozwiązania proponowane przez znaną i cenioną markę LG to znakomity stosunek ceny do jakości. Bogaty wybór pomp ciepła LG sprawia, że z łatwością jesteśmy w stanie pomóc dopasować Ci odpowiedni model do Twoich wymagań. Potrzebna Ci kompaktowa jednostka, która będzie posiadała wbudowany zbiornik na wodę? Wybierz pompę Therma V R32 IWT, która spełnia te wymogi, a przy tym oferuje szereg dodatkowych możliwości. Atutem tej pompy są dwa niezależne obiegi ogrzewania, dzięki czemu możesz podzielić ogrzewany lokal na dwie strefy, spośród których w każdej można ustawić inną temperaturę.
Jeśli potrzebna Ci pompa ciepła o wyjątkowej mocy, która ma służyć w lokalu cechującym się słabą izolacją, rozważ zakup wysokotemperaturowej pompy ciepła THERMA V, która doskonale sprawdzi się właśnie w takich wnętrzach i zapewni komfort cieplny osobom mieszkającym lub pracującym w budynku, gdzie zostanie zainstalowana.
Jeśli chcesz zobaczyć pozostałe pompy ciepła LG, które mamy w ofercie, kliknij tutaj: pompy ciepła LG

Pompy ciepła Nibe

Urządzenia Nibe to zaawansowane systemy, które zapewnią odpowiedni komfort termiczny o każdej porze roku. Oferują oszczędność energii aż do 75%, są nastawione na intuicyjną obsługę i nieskomplikowane w montażu. W naszej ofercie znajdziesz bogaty asortyment produktów Nibe, od pomp ciepła, przez centrale i jednostki wewnętrzne, aż po moduły sterujące. Jeśli jesteś właścicielem domu szeregowego i szukasz rozwiązania, które efektywnie ogrzeje Twoją nieruchomość zimą i schłodzi latem, wybierz NIBE SPLIT AMS HBS. Ten model doskonale sprawdzi się w tego rodzaju zabudowie i wpisuje się w filozofię inteligentnego domu.
Pełen asortyment pomp ciepła Nibe, jakie mamy w swojej ofercie możesz obejrzeć tutaj: pompy ciepła Nibe
Jeśli potrzebna Ci porada w kwestii doboru odpowiedniego systemu do Twoich potrzeb lub interesuje Cię szczegółowa wycena, nie wahaj się i napisz lub zadzwoń do nas.

Call Now Button