Pompy ciepła Wejherowo

SUN HOME oddział Wejherowo wykonujemy instalacje pomp ciepła. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i nowoczesne rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu.

Pompa ciepła idealny sposób na praktyczne wykorzystanie ciepła z otoczenia do ogrzania domu. Dzięki temu, że pompy ciepła wykorzystują najnowocześniejszą technologię, potrzebują jedynie niewielkiej mocy elektrycznej do napędu procesów. Z ich pomocą mamy możliwość zyskać oszczędne i ekologiczne źródło ciepła, które nie zanieczyszcza środowiska naturalnego.

Zapytaj o wycenę

tel. 662 961 644 | sunhome.biuro@gmail.com

Jakie korzyści wiążą się z posiadaniem pompy ciepła?

Jedną z najważniejszych zalet jest znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz ochrona środowiska naturalnego. Dokonując zakupu pompy ciepła , przyczyniamy się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Poza tym wartość naszej nieruchomości wzrasta o koszt urządzenia. Dużym atutem jest fakt, iż urządzenie doskonale komponuje się z instalacjami, które pozyskując energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.

Pompy ciepła to całkowicie bezpieczne rozwiązanie. Nie powoduje zagrożenia dla mieszkańców, ponieważ nie osiąga temperatur, które mogą stwarzać ryzyko pożaru. Należy pamiętać, że praca pompy nie emituje żadnych tlenków węgla. 

Oferowane przez nas pompy ciepła można szybko zamontować praktycznie w każdym obiekcie. Należy zaznaczyć, że w blokach mieszkalnych montaż pompy jest znacznie prostszy niż instalacja kotła centralnego ogrzewania. Dzięki naszym urządzeniom mogą Państwo skutecznie ogrzewać dom zimą, a także efektywnie ochłodzić mieszkanie latem. Pompy ciepła doskonale spełniają swoje zadanie nawet w przypadku skrajnych temperatur. 

Jak działają pompy ciepła?

Zasada działania pompy ciepła jest następująca. W systemie źródła ciepła krąży ciecz, która absorbuje ciepło z otoczenia (np. z gruntu bądź wód gruntowych), aby przetransportować je do pompy ciepła. Do wyjątków możemy zaliczyć jedynie pompy ciepła powietrzne, które zasysają powietrze zewnętrzne przez wentylator dostarczający ciepło z otoczenia do pompy ciepła.

W momencie, w którym ciepło zostaje pobrane, należy je skutecznie wykorzystać. Pompy ciepła posiadają również obieg, w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. W parowniku odbywa się przekazanie energii środowiska z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego, czego skutkiem jest odparowanie czynnika chłodniczego. Następnie para czynnika chłodniczego jest pobierana przez sprężarkę, której zadaniem jest podniesienie poziomu temperatury czynnika chłodniczego. Później w skraplaczu, gorący czynnik chłodniczy jest skraplany i oddaje ciepło. Skroplony czynnik chłodniczy dostaje się do zaworu rozprężnego, gdzie ponownie zmniejszane jest jego ciśnienie. W ten sposób czynnik zmienia swój stan skupienia na ciekły.

Sprawdź naszą ofertę pomp ciepła w Wejherowie

Jeżeli jesteś zainteresowany oferowanymi przez nas usługami, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub odwiedź nas w naszej siedzibie. Nasze pompy ciepła to urządzenia, które zostały stworzone z produktów wysokiej jakości, dzięki temu są wysoce niezawodne i wyjątkowo skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.