Do Smart Dom A Fotowoltaika
Smart Dom Smart home Tania energia

Smart Dom bez energii elektrycznej nie istnieje, a zważywszy na rosnące ceny energii elektrycznej, jego użytkownicy lub osoby planujące budowę inteligentnego domu poszukują innowacji i oszczędności.

Najlepszym sposobem na obniżenie opłat za energię staje się więc instalacja fotowoltaiczna, która obniżając rachunki za prąd do zera, pozwala efektywnie i przede wszystkim ekonomicznie zarządzać wszystkimi elementami domu inteligentnego, takimi jak pompa ciepła, rekuperator, piec elektryczny, czy wszelkie falowniki sterujące bramą, roletami etc.

Dom zbudowany według zasad ‘smart home’ (wystawa okienna od nasłonecznionej strony, wykorzystanie starodrzewia jako naturalnej osłony przed wiatrem, lekka konstrukcja i szczelna stolarka) i wyposażony w inteligentne rozwiązania (jak rekuperacja czy inteligentny system zabezpieczeń) pozostanie wygodnym i bezpiecznym domem, ale jego użytkownicy narażeni będą na ogromne koszty energii, co przeczy wszelkim zasadom SMART. Konieczne więc staje się wykorzystanie źródła energii odnawialnej do produkcji własnego prądu. Rozwiązaniem mogą być instalacje wiatrowe, wodne bądź słoneczne. Nie każdy dom/firma znajdują się jednak w pobliżu rzeki, natomiast instalacje wiatrowe są niezwykle drogie. Warto zatem rozważyć instalację fotowoltaiczną, która nie tylko będzie najtańsza, ale również najbardziej wydajna, a co najważniejsze – ekologiczna, idealnie wpasuje się więc w trend domów inteligentnych.

Call Now Button