Jeśli chcesz obliczyć swoje zużycie energii elektrycznej, możesz skorzystać z naszego kalkulatora zużycia prądu. Wystarczy wpisać swoje dane w poniższe pola. Zobaczysz wtedy, ile energii elektrycznej zużywasz w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca lub roku lub ile kosztuje energia którą pobierasz. Nasz kalkulator oszacuje ile zapłacisz za prąd.

Jak działa kalkulator?

  1. Wpisz w pole Power consumption moc urządzenia w watach ("W"). Moc urządzenia znajdziesz na naklejce umieszczonej najczęściej pod lub za urządzeniem.
  2. Następnie wpisz cenę za kilowatogodzinę ("kWh"). Cenę za kWH znajdziesz na stronie w cenniku swojego dostawcy prądu.
  3. Wybierz jak długo urządzenie będzie pracować w ciągu dna, miesiąca, tygodnia lub roku.
  4. Otrzymujesz gotowy wynik. Możesz zobaczyć koszt dzienny, tygodniowy, miesięczny, roczny.

Średnia cena za kWH w Polsce w 2022 to 80 groszy.

Zapytaj jak możesz obniżyć rachunki za prąd

tel. 662 961 644 | biuro@sunhome.com.pl

Jak obliczyć miesięczne zużycie prądu?

  1. Wpisz w pole Power consumption moc urządzenia w watach ("W"). Moc urządzenia znajdziesz na naklejce umieszczonej najczęściej pod lub za urządzeniem.
  2. Następnie wpisz cenę za kilowatogodzinę ("kWh"). Cenę za kWH znajdziesz na stronie w cenniku swojego dostawcy prądu.
  3. Wpisz czas pracy urządzenia 1 miesiąc.
  4. Otrzymujesz koszt miesięczny pracy twojego urządzenia.

ile kosztuje kilowat prądu?

Jeden kilowat prądu w Polsce w roku 2022 kosztuje około 80 groszy do 1,3 zł. Cena może się różnic w zależności od dostawcy.

Ile prądu zużywa komputer?

Średni pobór komputera stacjonarnego to około 200 - 300 W. Cena będzie zależeć od tego jak długo pracuje. Korzystając z naszego kalkulatora  godzina pracy komputera będzie kosztować od od 16 groszy do 24 groszy za godzinę. Przy cenie za 1 kWh 80 groszy.

Ile prądu zużywa laptop?

Laptop pobiera średnio między 80 a 150 W. Koszt godziny pracy laptopa to 6 do 15 groszy  przy cenie 80 groszy za kWh.

Ile prądu zużywa lodówka?

Nowoczesna lodówka pobiera średnio od 40 do 90 W. Miesięczny koszt pracy lodówki to 23 zł do 53 zł. Przy cenie 80 groszy za kWh.

Ile prądu pobiera telewizor?

Telewizor o średniej mocy 120 kWH zużywa w ciągu godziny 0,12 kWh co oznacza że koszt oglądania to około 14 groszy (jeśli 1kWh = około 1,3zł).

Co pożera najwięcej prądu w domu?

W Polsce urządzeniem, które pożera najwięcej prądu w domu jest lodówka. Następnie klimatyzator, pralka, suszarka i kuchenka. Wszystkie te urządzenia zużywają dużo energii elektrycznej do funkcjonowania, dlatego warto zwracać uwagę na to, jak często są używane. Na przykład, uruchomienie klimatyzatora na pełnym gazie przez dłuższy okres czasu może szybko podnieść rachunek za prąd. Podobnie suszenie ubrań na sznurze lub używanie energooszczędnych ustawień w pralce może pomóc w oszczędzaniu energii elektrycznej. Dzięki świadomości, które urządzenia zużywają najwięcej energii elektrycznej, możesz zaoszczędzić pieniądze i pomóc zmniejszyć swój ślad węglowy.

 

Call Now Button