https://www.sunhome.com.pl/wp-content/uploads/2022/04/pompy-ciepla-pruszcz-gdanski-300x200.jpg

Oddział Sun Home Pruszcz Gdański zajmuje się sprzedażą i montażem pomp ciepła. Ponad 10 lat doświadczenia w branży. Zapraszamy do kontaktu. Wraz ze zmianami dotyczącymi sposobów ogrzewania domów, wiele osób zastanawia się w co zainwestować. Czy pompa ciepła się opłaci, czy i kiedy taka inwestycja się zwróci? W obliczu nieustannie rosnących cen węgla, gazu czy oleju opałowego odnawialne źródła energii stają się coraz popularniejsze. Właściciele nieruchomości zazwyczaj decydują się na instalację pomp ciepła.

Odwiedź nasze biuro w Pruszczu Gdańskim i poznaj szczegóły oferty.

Zapytaj o wycenę

tel. 662 961 644 | biuro@sunhome.com.pl

W skrócie pompa ciepła to klimatyzator typu split, który umożliwia grzanie powietrza i/lub wody. Tego typu rozwiązanie najlepiej współpracuje z odnawialnym źródłem energii, jak na przykład panele fotowoltaiczne. W jaki sposób pracuje pompa ciepła? Wykorzystuje energię odnawialną powietrza przetwarzając na energię elektryczną, dzięki której powietrze lub woda zostaje ogrzana do wybranej temperatury.

Czy warto inwestować w pompy ciepła

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej ekologicznych urządzeń grzewczych. Zapewnia użytkownikom niebywałą wygodę i bezpieczeństwo. Dzięki wyposażeniu w funkcjonalny system sterowania, możliwe jest dostosowywanie pracy pompy ciepła do warunków pogodowych oraz indywidualnych upodobań i potrzeb konsumentów.

Firma SUN HOME oferuje wyłącznie najwyższej jakości systemy grzewcze, dzięki czemu nasi klienci mają szeroki wybór spośród czołowych producentów jak chociażby pompy ciepła NIBE oraz LG. Dzięki przeprowadzeniu szczegółowego audytu oraz niezbędnych wyliczeń, przedstawiciel firmy przedstawi optymalne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Możliwości pomp ciepłą typu powietrze/woda?

Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu pomp ciepła typu powietrze/woda. to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie pozwalające na efektywne ogrzewanie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody użytkowej. Działają na zasadzie pobierania energii z otaczającego powietrza, a następnie przekazują ją do układu grzewczego w postaci ciepłej wody.
Zalety pomp ciepła powietrze-woda obejmują wysoką efektywność energetyczną, niższe koszty eksploatacji w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych oraz korzystny wpływ na środowisko, gdyż emitują znacznie mniej dwutlenku węgla. Ponadto, instalacja tego typu pomp jest stosunkowo prosta i nie wymaga dużych inwestycji, co przekłada się na szybki zwrot kosztów.

https://www.sunhome.com.pl/wp-content/uploads/2022/04/montaz-pompy-ciepla-pruszcz-gdanski-540x300.jpg
https://www.sunhome.com.pl/wp-content/uploads/2022/04/pompy-ciepla-pruszcz-gdanski-540x300.jpg

Parę słów na temat wskaźnika COP.

Wskaźnik COP, czyli współczynnik efektywności energetycznej, w przypadku pomp ciepła jest znacznie wyższy w porównaniu do tradycyjnych kotłów grzewczych, czy ogrzewania elektrycznego. Pompy ciepła umożliwiają ogrzanie budynku, poprzez wymuszenie przepływu ciepłego powietrza z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Optymalną wartością COP jest utrzymana na poziomie 4,5 jednostek, jednakże każdego roku producenci starają się, aby wskaźnik posiadał jak najlepszą wartość.

Pompy ciepła doskonale sprawdzą się niemal w każdym budynku, dlatego można je instalować w:

  • w domach jednorodzinnych,
  • w domach wielorodzinnych,
  • blokach,
  • hotelach,
  • halach produkcyjnych,
  • kościołach,
  • biurach, czy szkołach.

Czy pompa ciepła się opłaca

Instalacja pompy ciepła i związany z nią wydatek może nie jednemu zawrócić w głowie. Jednak warto pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek, który w ciągu najbliższych kilku lat zwróci się z nawiązką. Bez przerwy rosnące koszty paliw stałych jak węgiel, drewno, ekogroszek, czy olej napędowy, bezsprzecznie pokazują, że inwestycja w odnawialne źródła energii są jak najbardziej opłacalne. Dodatkowo, pompy ciepła to ekologiczne rozwiązanie z poszanowaniem dla środowiska.
Wygoda i bezpieczeństwo. Monitorowanie za pomocą panelu sterowniczego jest niezwykle proste i intuicyjne, dzięki czemu możliwe staje się dopasowanie działania urządzenia do własnych potrzeb. Dodatkowo sterowanie poprzez dedykowaną aplikację pozwala na zdalne działania urządzenia.
Koszty montażu pompy ciepła powietrze woda w domu jednorodzinnym zależą od wielu czynników takich jak: jego powierzchni, zużycia ciepłej wody użytkowej na jednego mieszkańca czy lokalizacji. W tym miejscu warto wspomnieć o możliwości uzyskania finansowania na termomodernizację budynku z programu Czyste Powietrza, a także można wrzucić koszty montażu w ulgę termomodernizacyjną, którą można ująć w rozliczeniu rocznym.

10 korzyści płynących z instalacji pompy ciepła:
- oszczędność czasu i zasobów, pompa ciepła działa automatycznie;
- poszanowanie środowiska, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii;
- energooszczędność w postaci połączenia fotowoltaiki z pompą ciepła;
- wygoda użytkowania, za pomocą panelu sterowania a nawet aplikacji można monitorować działanie urządzenia;
- niezależność od zewnętrznych dostawców ciepła;
- pełne bezpieczeństwo, w porównaniu do kotłów, pompy ciepła nie stanowią żadnego zagrożenia związanego z pożarami;
- łatwość i szybkość montażu oraz obsługi;
- niski poziom awaryjności;
- możliwość ogrzewania i klimatyzacji w jednym urządzeniu;
- brak konieczności uzupełniania i składowania paliwa.
Oferowane przez nas pompy ciepła to nowoczesne i bezpieczne urządzenia, które wyróżniają się praktycznie bezawaryjną pracą, prostą i intuicyjna obsługą. Jednakże w razie jakiejkolwiek usterki zapewniamy kompleksową opiekę nad każdym etapem procesu naprawy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku pytań lub wątpliwości oraz w celu wyceny indywidualnej zapraszamy do wybranej formy kontaktu.

Call Now Button