Pexels Alexandr Podvalny 321576
Oczyszczacz Smart Dom Smart home

Zdrowe powietrze, to zdrowy dom i zdrowa rodzina. Każdego dnia do naszych domów dostaje się nie tylko smog, ale także lotne związki chemiczne oraz różnego rodzaju alergeny, które skutecznie mogą uprzykrzyć życie nam i pozostałym domownikom.

Powrót do domu – oazy spokoju, powinien wiązać się tylko z bezpieczeństwem – również tym dotyczącym zdrowia. Gdy jednak zmagamy się z alergią (bez znaczenia, czy jest to alergia na zwierzęta, kurz, czy pyłki roślin), a z okien dociera zanieczyszczone powietrze, spokój ten zostaje zaburzony. Pojawia się nie tylko rozdrażnienie, ale także fizyczne symptomy, takie jak kaszel, katar, piekące oczy czy nawet reakcje skórne. Jak więc, najprościej, sprawić aby dom był miejscem wolnym od szkodliwych czynników?

Rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza, który odpowiednio dobrany zapewni nam nie tylko spokojny sen i wolne od zanieczyszczeń powietrze, ale także zdrowie.

Na co więc zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie urządzenie?

Podstawową funkcją oczyszczacza jest filtracja powietrza, w pierwszej kolejności należy więc zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych filtrów. Im są one lepsze, tym lepsze będzie powietrze, którym oddychamy. Filtry węglowe oraz filtry HEPA to gwarancja powietrza wolnego od zanieczyszczeń i alergenów. Porządny zestaw filtrów jest w stanie usunąć z powietrza aż do 99,9% szkodliwych czynników, przy czym warto wspomnieć, że takie filtry wymienia się niezwykle rzadko (przeważnie, przy ciągłej pracy urządzenia, raz do roku).

Kolejnym aspektem jest wydajność urządzenia. Dobre oczyszczacze filtrują powietrze w pomieszczeniach aż do kilkudziesięciu metrów kwadratowych, zapewniając wygodę użytkowania. W większych domach świetnie sprawdzą się zestawy oczyszczaczy lub oczyszczacze, które łatwo można przenieść i używać w pomieszczeniach, w których najczęściej się przebywa. W dzień urządzenie może pracować w salonie/biurze, zaś w nocy, ustawione w sypialni, może zagwarantować nam spokojny i zdrowy sen.

Warto zatem zwrócić również uwagę na jego głośność. Nowoczesne oczyszczacze emitują (na najniższym biegu) hałas porównywalny do ludzkiego szeptu. Nie trzeba zatem martwić się, że oczyszczacz nie pozwoli nam spać – wręcz przeciwnie – spokojny szum to idealny dźwięk do zapadania w głęboki sen.

Niewątpliwie ważnym aspektem jest również pobór mocy oczyszczacza. Warto zwrócić uwagę na zużycie prądu przy najwyższym biegu, choć statystycznie jest on rzadko używany. Zwykle oczyszczacze zużywają od kilkunastu do kilkudziesięciu Wat, w zależności od wydajności i ustawionego trybu.

Oczyszczacz powietrza jest także urządzeniem idealnym dla kochających gotować w domu, bowiem w kilka minut eliminuje uciążliwe zapachy z kuchni, dbając o komfort domowników.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dla wygody użytkowania znaczenie ma także możliwość sterowania urządzeniem przez aplikację w telefonie. Możemy w ten sposób zaprogramować oczyszczacz, aby przed naszym powrotem do domu oczyścił go z wszelkich zanieczyszczeń, pyłów i alergenów. Dzięki aplikacji nie musimy także wstawać, aby zmienić tryb działania, więc sterowanie staje się łatwe i przyjemne.

Ostatnim, ale równie ważnym aspektem jest wygląd urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli oczyszczaczy, ale tylko niewielu producentów zadbało o to, aby poza funkcjonalnością, urządzenie wyróżniało się także nowoczesnym i uniwersalnym designem. Jednym z rozwiązań, które odpowiada na wszystkie powyższe potrzeby jest oczyszczacz Eagle firmy Gree, który swoim wyglądem dopasowuje się do wszystkich wnętrz. Dzięki stonowanej kolorystyce i niewielkim wymiarom pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych domów, natomiast jego funkcjonalność jest absolutnie uniwersalna i sprosta oczekiwaniom większości użytkowników, zarówno pod kątem technologicznym, jak i wizualnym.

Sprawdź funkcje i cechy oczyszczacza Eagle.

Call Now Button