Panele słoneczne

Sun Home Luzino wykonuje instalację paneli słonecznych czyli fotowoltaiki. Kompleksowa usługa od projektu po realizację, ponad 10 lat doświadczenia. Nie da się ukryć, że fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością. Jednakże nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę to, jak szybko rośnie cena za prąd elektryczny. W konsekwencji rachunki za prąd są coraz wyższe. W tym przypadku instalacja fotowoltaiczna może okazać się doskonałą inwestycją, która powinna się zwrócić w ciągu kilku lat. Czym dokładnie jest fotowoltaika? Jakie zalety tego rozwiązania możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Zapytaj o wycenę

tel. 790 632 939 | biuro@sunhome.com.pl

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika ma za zadanie zamianę energii słonecznej na energię elektryczną. Dzięki temu możliwe jest wytwarzanie zupełnie darmowej energii, której źródło jest właściwie niewyczerpalne. Panele fotowoltaiczne  przyłączane są do istniejącej już instalacji elektrycznej budynku, dlatego też nie ma konieczności przeróbek na szeroką skalę. Taką energie każda osoba może zużywać na bieżąco, magazynować, a nawet sprzedawać- wszystko zależy od indywidualnych preferencji klienta. Panele słoneczne objęte są gwarancją, która z reguły wynosi 25 lat. W konsekwencji w tym czasie jesteśmy w 100 % bezpieczni, jeśli chodzi o naprawy, jednakże w praktyce fotowoltaika  bardzo rzadko ulega jakimkolwiek awariom. Dodatkowo jest to rozwiązanie zupełnie bezobsługowe. Oznacza to, że nie musimy się niczym przejmować, bowiem cały proces pozyskiwania energii jest zautomatyzowany.

Proces instalacji systemu fotowoltaicznego:

Instalacja systemu fotowoltaicznego to inwestycja, która przynosi korzyści zarówno dla domowego budżetu, jak i dla środowiska. Proces składa się z kilku etapów, które są niezbędne do prawidłowego działania instalacji. Na początek, konieczne jest przeprowadzenie analizy energetycznej oraz wyboru odpowiednich komponentów, takich jak panele słoneczne, inwerter czy system mocowania. Następnie specjaliści dokonują oceny lokalizacji, aby określić optymalne miejsce montażu paneli.

Prace, w celu dokonania instalacji systemu fotowoltaicznego obejmują instalację paneli słonecznych na dachu lub gruncie, podłączenie inwertera oraz wykonanie niezbędnych prac elektrycznych.

Jakie zalety fotowoltaiki możemy wyróżnić?

Fotowoltaika cieszy się dużą popularnością, ze względu na szereg zalet. Warto przytoczyć niektóre z nich, które z pewnością przemawiają na korzyść tego rozwiązania. Ryzyko w tym przypadku jest niewielkie, a w niektórych przypadkach możliwe jest uzyskanie dofinansowania, które to pokryje część kosztów, co w konsekwencji spowoduje szybsze zyski z inwestycji.

Zalety finansowe

Przede wszystkim panele słoneczne to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które jest dla nas korzystne pod względem finansowym. W tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie darmowym prądem ze słońca. W razie potrzeby możliwe jest sprzedawanie nadwyżki energii. Dodatkowo instalacje fotowoltaiczne to gwarancja niezależności od ceny za prąd. Warto wspomnieć o tym, że od niedawna bez większych problemów jesteśmy w stanie odliczyć instalację od podatku, a dodatkowo jest ona źródłem podniesienia wartości naszej nieruchomości.

Zalety ekologiczne

Nie w sposób zapomnieć o zaletach ekologicznych. Fotowoltaika to czyste źródło energii, które nie emituje zupełnie żadnych zanieczyszczeń. Dodatkowo energia słoneczna jest odnawialna, dlatego nigdy jej nie zabraknie. Wytwarzanie tego typu energii jest ciche, dlatego też nie ma żadnych przeszkód, aby instalacje fotowoltaiczne znajdowały się w dużych miejscowościach.

Pozostałe zalety

Pamiętajmy o tym, że dziedzina fotowoltaiki wciąż się rozwija, a estetyka wykonania jest ponadprzeciętnie atrakcyjna. W tym przypadku mamy również do czynienia z odpornością na warunki atmosferyczne, a montaż całości jest łatwy i szybki.

Call Now Button